Už se vám to možná také stalo, že jste ve svém okolí uviděli kočku na vodítku s jejími páníčky. Pohled určitě velmi zajímavý, nezvyklý a stále ještě hodně vzácný, protože kočka prostě není pes. Na rozdíl od psa je opatrnější a pozornější. Její ladný, pomalý a elegantní pohyb je k nepřehlédnutí.

kocka_v_tasce

Na internetu se již dnes můžeme na různých webových stránkách o kočkách a jiných zvířatech dočíst o jistých pokusech a zkušenostech chovatelů s tím, jak vzít kočku na procházku. Jistě dobrý nápad, ale člověk musí být na pozoru, aby nebyl poblíž třeba nějaký pes nebo jiné nebezpečí. Totiž takové setkání by nebylo příjemné ani pro majitele kočky, natož pro kočku samotnou. Své ostré drápky a zuby by pak mohla v sebeobraně při rychlém úprku před nebezpečím, například před štěkajícím psem, použít nechtěně právě proti nám. V pohybu by jí mohlo bránit vodítko s kšírami, a tak by jí pak nezbývalo nic jiného, než se po nás lehce vyšplhat jako po kmeni stromu, aby se zachránila. I příliš rušné prostředí, kde je více lidí nebo hodně projíždějících aut, není nejvhodnější. Nejlepším řešením je tedy převézt kočku autem v přepravce nebo přenést ve speciální tašce či v batohu na místo klidnější – na zahradu, na louku, do lesa, prostě na místo, kde se bude cítit bezpečně. Zde se pak může seznamovat s přírodou a společně s námi si procházku užít.

kocka_s_ksirami

V obchodech pro zvířata lze již zakoupit pro kočky vodítka – krátká i samonavíjecí, obojky – lepší jsou ale kšírky a postroje, protože se upínají kolem těla. Vybrat si lze rolničky k vyplašení ptáků, kovové ruličky jako adresáře pro případ, že by se kočka zaběhla. Výběr opravdu pestrý. Nejrůznější materiály, barvy, vzory, designy i velikosti. Dokonce se nabízejí k přepravě koček a jiných menších zvířat speciální tašky a batohy se síťovinou, aby měla zvířátka dobrý výhled do okolí. Možné je zakoupit i obojky s popraškem proti blechám a klíšťatům. Pokud se rozhodnete se svým mazlíčkem vyjít ven, nezapomeňte také na očkování, které kočku ochrání před případnými nemocemi.