Mobilní telefon nebo-li mobil. Každý tuto chytrou věcičku známe, i vlastníme. Někteří mají dokonce více než jeden mobilní telefon. Důvody jsou pro to různé.

Nicméně, podíváme se tomuto tématu na zoubek trochu více. Pro veřejnost byly k dispozici zhruba už od padesátých let 20. století. Zprvu se předpokládalo, že pro ně nebude až tak velké využití, vzhledem k vyšší ceně a velikosti mobilního telefonu. Každopádně díky snižování cen tarifů nebo dobíjecích karet začal být o mobilní telefony větší a větší zájem. Nyní existuje několik desítek značek a stovky, možná i tisíce modelů. Mezi nejznámější výrobce patří například Samsung, Huawei, Apple nebo Nokia.

mobilní telefon

K čemu vlastně slouží mobilní telefony? Pro drtivou většinu populace je to hloupá otázka. Každý už má používání mobilů zcela zautomatizované. Ale i tak, stručně si to rozeberme. Jejich prvotním úkolem byla možnost komunikovat mezi lidmi snazším a rychlejším způsobem, než je například dopis nebo osobní návštěva. Bylo tak možné zrealizovat hovory i na velké vzdálenosti nebo odesílat textové či multimediální zprávy. Ovšem nyní už mají mobilní telefony k dispozici mnohonásobně více funkcí. Jedná se třeba o fotoaparát, hodiny, kalkulačka, využívání internetových prohlížečů nebo možnost stahování tisíce různých aplikací. V dnešní době už tedy mluvíme o chytrých mobilních telefonech.

1384335

Většina lidí je dokonce používá místo stolních počítačů, notebooků nebo tabletů, protože jsou schopni je plně nahradit. Jak již bylo psáno v úvodu, je zde také spoustu lidí, co mají více než jeden mobilní telefon. Důvodem je třeba práce. Někdo potřebuje obyčejný tlačítkový mobil do práce, aby si nezničil ten chytrý. Jedná se například o dělníky. Někdo zase potřebuje druhý mobil, který využívá pouze zahraniční SIM kartu.

Existuje mnoho variant a také mnoho informací o mobilech, ale to bychom tu společně strávili podstatně více  času.