Pro soukromé podnikatele je zřejmě tím nejhorším, co je může potkat, ztrátovost jejich byznysu. Jakmile totiž podnikají, dělají to proto, aby si na sebe a na chod svojí firmy vydělali, a když se jim právě toto nedaří, je zle. Nebo vy si snad dokážete představit někoho, kdo si žije spokojeně v situaci, kdy nemá peníze na své živobytí a navrch ani na chod toho, co by mu mělo jako zdroj obživy sloužit, jenže to přestává kvůli nedostatku peněz fungovat? Těžko, že?

A tak jsou podnikatelé, jimž se nevede, často i učiněnými zoufalci, pokoušejícími se snad přímo o cokoliv v naději, že je to po ekonomické stránce spasí. Jenže ani jejich sebevětší snaha nemusí vést nakonec k ziskovosti takového podnikání. Příjmy podnikatelů v dostatečné výši nebývají nikdy zaručené.

200 eur

A co mají dělat ti, kdo si někdy podnikáním nedokážou dost vydělat, ale jsou si jisti, že mají předpoklady pro to, aby se to zase změnilo k lepšímu? Ti si prostě někdy musí vzít půjčku, která by jim pomohla skoncovat s momentálně panujícími problémy.

Ovšem podnikatelé v nesnázích jenom tak půjčku neseženou. Pokud žádají v bance, měli by nejdříve prokázat svoji bonitu, tedy například dostatečné příjmy, z nichž dokážou získanou půjčku splácet, a pak i čisté registry dlužníků, to aby bylo zřejmé, že nejde o pochybné existence, které si půjčují, ale už nevracejí. A tak se u bankovních půjček prostě nejednou nezadaří.

500 eur

A pokud nepomůže bankovní půjčka, pomůže aspoň nebankovní hypotéka bez registru. Tím si můžete být v podstatě jistí. Zatímco je totiž u bankovních půjček požadováno tolik záležitostí, jež se musí splnit, aby podnikatel nějaké ty peníze dostal, u nebankovní hypotéky to spraví i jenom do zástavy daná nemovitost, sloužící jako záruka splacení všech závazků.

A co myslíte, čemu dávají podnikatelé přednost? Nejistým bankovním půjčkám nebo zástavě nemovitosti záhy následované penězi z nebankovní hypotéky?