Proč si lidé kupují skříně někde v nábytku, které se jim mohou líbit, ale nikdy nevyplní tak dokonale prostor, jako skříně vestavěné. Je to záludná otázka, a zkusíme vám na ní v bodech odpovědět. Když si jdete koupit nějaký kus nábytku, většinou nehledáte hned nábytek, který vám musí někam pasovat. Může se jednat o skříň do ložnice, která má sloužit jen na oblečení, která nemusí být příliš velká, a nad ní můžete umístit ještě třeba okrasné bedny, do kterých vložíte méně používané věcí. Nebo se může jednat o koupi konferenčního stolku do obývacího pokoje, který nemusí být k ničemu přidělaný. Ovšem může se jednat i o komodu na uložení náhradních peřina a přikrývek, které slouží pro hosty.

vestavěné skříně

Proč tedy hned urgovat stolaře a chtít něco na míru nebo vestavěného. Všechen nábytek se netočí jen okolo místa. Některé doma jsou dostatečně prostorné a mohou si dovolit i starožitné skříně s vitrínou na uložení historického porcelánu nebo jiného vzácného nádobí, skleniček a dalších věcí. Nábytek je velmi rozmanitý a vestavěné skříně mají svou váhu, ale jen, když je potřebujete a přemýšlíte o prostoru, aby se vám vše vlezlo. Je to skvělí pomocník v menších bytech, kde vám mohou poskytnout skvělý úložný prostor, kterého byste s normálním nábytkem nikdy nedosáhli. Výhodou vestavěných skříní Sten-skrine je tedy prvně zmíněný prostor a možnost vytvářet skříně i u stropního prostoru.

vestavěné skříně

Druhou výhodou je to, že si ho můžete nechat vytvořit od truhláře tak, že bude originální a nebude ho mít nikdo jiný, jen vy. Namyšlení barev, dřeva, ale i kombinace s kovem, sklem a jiným materiálem je pro truhláře možný. Jsou to tedy vždy originální kousky, které nebude mít nikdo jiný než vy. Jsou tedy důvody, proč se v některých situacích hodí vestavěný nábytek a pak jsou ty druhé situace, kdy je lepší zvolit jiný kus nábytku, který můžete libovolně přesouvat a můžete tak měnit jeho místo v různých místnostech. Jednou může být v dětském pokoji a podruhé v ložnici. Čemu dáváte přednost vy a v jakých situacích?