To, že se celá rodina těší na dovolenou je normální a přirozená věc. Konečně spolu rodina zažije společné chvíle a to na dovolené, kterou si vyberou. Ale dříve než se začnou balit kufry, je na místě si promyslet, na jakou dovolenou vyrazit. Musíme brát samozřejmě ohled na děti, které s námi pojedou. Nejlepším způsobem, jak zjistit, zda máme zvolenou tu správnou dovolenou je, že si sednete s dětmi a proberete vhodné varianty. Přece nechceme na dovolenou, na které budete vy nebo děti znuděné a znechucené.

Aby si celá rodinka užila dovolenou, je zapotřebí znát jak naše, tak přání naší dětí a co od společné dovolené očekáváme. Pokud na dovolenou vyrážíte pravidelně, jistě víte, co Vás a Vaše dětí baví a zajímá. Společné aktivity a zájmy, jsou v tomto ohledu velkým plusem. Ale tak jako počasí, se měníme my i naše děti. Dovolené, které máte už společně zažité Vás už nemusejí lákat a vy třeba hledáte nějakou jinou, kterou Vaše rodina ještě nezažila.

Pláž u moře

VÁHÁTE MEZI DOVOLENOU V ČESKU A SLUNÍČKEM V ZAHRANIČÍ?

Možná se nám zdá být u nás dovolená poněkud nezajímavá a to jen z prostého důvodu, že tu žijeme. A proto nás lákají jiné země, kde ještě Vaše rodina nebyla. Ať je to tím, že tu nemáme moře nebo tu žijeme v jiné kultuře. Je to lákadlem hlavně těch, co ještě nikdy nepřekročili hranice našeho státu. Jsou ale osoby, které jezdí do zahraničí na dovolenou pravidelně v tu dobu, kdy tu máme nepříznivé počasí. Každý máme rád sluníčko. Každopádně ať je to jak chce, i u nás můžeme zažít dovolenou, na kterou nikdy nezapomene. Máme tolik krásných míst, o kterých možná ani nevíte. Co takhle zapátrat po české mapě? Třeba právě najdete to, co by Vás mohlo zaujmout.

České Švýcarsko, pískovcové hory

Zásadní by mělo být, že budete celá rodina pohromadě. Nemusíte ani někam letět, aby jste si to neužili. Dovolená má být odpočinkem, relaxem, ale hlavně si z ní odnášíte spousta zážitku. Když se pak ohlédnete zpět, vzpomínáte, co jste na dovolené prožili. Ve finále zjistíte, že je úplně jedno, jestli budete spát ve stanu nebo na hotelu. Dobrodružství je všude kolem nás.

DOVOLENÁ NA HORÁCH

Nadšenci zimních sportů právě vyhledávají místa, kde se těmto radovánkám mohou věnovat. I když v ČESKU najdeme místa, kde se dá lyžovat, časem se nám to okouká. Pak vyhledáváme hory v jiných zemích. Sníh, zimu si může užít jakkoli nejen lyžováním. Je s tím spojené i wellness. Představa, že si zajdete zalyžovat. Vrátíte se ze svahu a máte chuť si odpočnout jiným způsobem. Taková sauna vůbec není k zahození. A co takhle bazén, který je vyhřívaný. Venku mrzne, vy sedíte ve vířivce s teplou vodou a u toho všeho máte krásný pohled na hory.

V zimním čase se dá vymyslet cokoliv, co nás přivede do pohody. Záleží na tom, v čem si rádi libujeme.

Ať se rozhodnete pro jakoukoli dovolenou, myslete na to, že to má být odpočinek bez stresu. Je na místě si ji pořádně užít ať je sluníčko nebo mráz.