Novostavba patří k oblíbenému řešení vlastního bydlení. Všechno dle vašich představ a vonící novotou. Co je však potřebné vyřídit ze všeho nejdřív je místo, na kterém chcete svůj rodinný dům postavit, tedy pozemek.
A právě na ten často chybí dostatek peněz a je potřebné jej řešit nějakým výhodným úvěrem. Vše mlže vyřešit hypotéka na pozemek.
Trh nabízí spoustu možností, jak tento účel financovat stačí si jen vybrat tu nejvýhodnější pro vás. Takový pozemek můžete financovat třeba úvěrem ze stavebního spoření v kombinaci s hypotékou určenou pro tento účel.

pozemke

Co je však potřebné splnit, tak to je status pozemku. Ten musí mít označení stavební. Pokud by se jednalo o pozemek nestavební, tak by to mohla být značná komplikace a nemusel by takový úvěr vyjít nebo byste získali řešení za vyšší úrok.
Že je pozemek stavební je potřebné doložit třeba stavebním povolením, územním souhlasem či samotným vyjádřením stavebního úřadu.
U bank však počítejte s více přísnými podmínkami a narazit můžete také na to, že při schválení bude důležitou roli hrát třeba požadovaná velikost pozemku nebo jeho výměra a podobně. Nebankovní společnosti mají méně přísné podmínky a tím pádem i rychlejší řešení.

Financování pozemku i stavby zároveň
Asi přemýšlíte nad tím, jak skloubit hypoteční úvěr na pozemek i stavbu? Nabízí se více variant, jak toto vyřešit a vybrat si můžete tu nejvýhodnější.
Můžete si vzít hypotéku pouze na pozemek, ale i na ten je žádané zástavní právo na nějakou nemovitost. Vždy záleží na individuálních podmínkách dané finanční společnosti a vašich možnostech.

hrubá stavba

Naštěstí je možná i kombinace tohoto úvěru a využití peněz na koupi stavební parcely i na samotnou stavbu. Obvykle jde o doložení projektu na stavbu a postupné čerpání peněz na základě zástavy pozemku a budoucí stavby a vše u jedné společnosti.