Jak vlastně vybrat tu správnou hračku pro naše děti? Čím se řídit?
1. KVALITA-  Vybírejte hračky od ověřených firem a nejlépe takové, které stimulují všech 5 smyslů dohromady. /shodný názor odborníků/.
2. RADĚJI MÉNĚ, NEŽ VÍCE- podle psycholožky-dáte-li dítěti více podnětů, než je schopné zvládnout, může jej to negativně ovlivnit do budoucna- někdy se dítě stává povrchnější, má problém si vůbec hračku vybrat a hrát si s ní a může mít i problém se soustředěním. Zajímá vás, kolik hraček je optimálních…přesný počet neexistuje…konečné rozhodnutí je vždy na rodičích.
3. NEJLEPŠÍ HRAČKOU JSTE PRO NĚ VY SAMI- i když už si třeba hrát neumíte, znovu se to naučte. Žádná hračka neumí nahradit radost, kterou má dítě ze sdílení s vámi!
chlapec a vláčky
Existují vyhodnocení nejlepších hraček za jednotlivé roky. Někdy je posuzuje pouze odborná porota, jindy se započítávají i hlasy široké veřejnosti. Porota u hraček hodnotí tato kritéria- zábavu, vzdělávací hodnotu, bezpečnost, originální design a kvalitu použitého materiálu. V minulém roce2016– vyhrály
1.Kouzelné čtení-Atlas světa s Albi elektronickou tužkou(vhodné pro děti 3+)- se vzdělávací a kreativní schopností.
2.Stavebnice Georello tech
3.Pejsek Floppy-interaktivní hračka
A ještě jedno ocenění hraček podle věku /zdroj Agátin svět/:
-pro kojence a batolata-kartonové domečky pro zvířátka Topanifarm
-od 2 let-magnetická stavebnice Smart Max  –od 3let- vláčkodráha Brio
-pro předškoláky- dřevěná stavebnice Walachia       –od 6let-moje 1. experimenty
-od 9let- naučná hra Ypsilonie       –od 12 let-výtvarný set Djeco
 barevná Káča
A co je hitem současnosti? Fidget spinner! Před lety byla hvězdou antistresová hračka Powerball a letos je to Fitget spinner. Kdo tuto hračku v letošním roce „vzkřísil“, to se neví. Byla totiž vynalezena už v roce 1993 americkou inženýrkou. Původní záměr byl, že je to antistresová pomůcka u chronických úzkostí, autistů a hyperaktivních lidí. A tento efekt se skvěle uplatnil i v naší uspěchané současnosti. Proto tak velká obliba!