Chodník a cestičky k domu bez diskuze patří. Plní nejen účelovou službu, ale působí také jako okrasný prvek. Ať vyberete jakýkoli materiál, cestička nebo chodník dotvoří celý ráz zahrady nebo vstupu do domu. Na výběr máte z několika druhů materiálů. Záležet bude i na vašich finančních možnostech. Některé materiály jsou cenově více, či méně dostupné. Přihlédněte k tomu, v jakém stylu máte postaven dům a upravenou zahradu. Ke stavbě v moderním stylu, určitě nezvolíte chodník sestavený z pražců. Důležitým faktorem, by měla být bezpečnost chůze.
dřevěná cesta v lese
Dbejte na to, aby materiál použitý na chodník, po dešti nebyl kluzký. Výběr materiálu přizpůsobte tomu, kudy cesta povede. Zda má být přímým vchodem do domu nebo ji budete využívat pouze při chůzi po zahradě. V takovém případě se hodí více přírodní materiály. Zvolíte-li přírodní kámen, chybu určitě neuděláte. U chodníku vytvořeného z přírodního kamene, máte jistotu, že vám vydrží celou věčnost a bude na zahradě působit velice přirozeným dojmem. Nejčastěji se používá žula nebo břidlice. Ty mají totiž nejdelší životnost. Zvolit můžete i imitaci přírodního kamene. Ten si můžete nechat opracovat do různých tvarů. Různorodé je i zabarvení kamene.
vzor dlažby
Přírodní kámen, se na chodník pro vstup do domu hodí také. Dalším klasickým a nejčastěji používaným materiálem je zámková dlažba.
Zámková dlažba, má také své výhody. Pořizovací náklady jsou přijatelné, je téměř bezúdržbová, velmi trvanlivá a odolná proti nepříznivým povětrnostním podmínkám. V nabídce najdete různá barevná provedení. Sladit barvu domu s barvou chodníku, nebude problém.
Potřebujete-li překlenout menší část zahrady a na použitém materiálu, vám až tak dalece nezáleží, kupte si formu na betonový chodník. Práce s formou je jednoduchá a betonový chodník, si dokáže vytvořit i méně šikovný kutil. Navíc chodník pořídíte za pár korun. Nákup formy a betonu vyjde na pár korun a konečný výsledek svůj účel splní.