Pokud dáváte přednost přírodnímu vzhledu nehtů, je to samozřejmě vaše volba, ale i tomu je třeba věnovat pozornost a najít si jeden den v týdnu, kdy dopřejete vašim rukám lázeň s přidaním olejíčku, nebo pár kapek tekutého mýdla. Tím se změkčí kůžička kolem nehtu a jde dobře zatlačit zpět k místu, odkud vyrůstá, třeba pomocí špachtličky z růžového dřeva. Dále nehty zastřihneme do požadované délky a zapilujeme. Pilování provádíme vždy jedním směrem, jinak se nehty budou třepit a zatrhávat.
Pokud chceme dosáhnout luxusního vzhledu nehtů i při domácí manikúře, dopřejme si leštičku nehtů, která je běžně dostupná, jako součást pilníků. Každá domácí manikúra by měla být završena ošetření nehtové kůžičky, ale i samotných rukou vhodným olejíčkem.
úprava nehtů
Nabízí se varianty olejů v tužce, se štětečkem, či v kapkách.
Ženy, které dávají přednost profesionální péči o své nehty, mají na výběr z mnoha různých studií, které se zabývají modeláží a manikúrou . Každá si může zvolit, jaký typ úpravy nehtu je pro ni nejlepší, (např. šelak, šetrnější k nehtu, nebo dnes velmi oblíbené nehty gelové). Vybírat může z nepřeberné
květ semikrásky
škály barev a různých ozdob, jako jsou kamínky, obtisky, razítka a většina profesionálů si poradí i s ruční dekorací dle vašeho přání. Cena se úpravy je závislá na použití materiálu a množství zdobení. Pokud jdete na umělé nehty poprvé, je třeba důkladně zvážit jejich délku i barvu, s ohledem na vaši vykonávanou profesi. Počítat pak musíte i s větší časovou prodlevou, podle druhu úpravy, od čtyřiceti minut, až po hodinu a půl. Nicméně, bude to pro vás jistě příjemná relaxace a odměnou vám budou ruce, s krásnými upravenými nehty, o které se po dobu minimálně čtyř týdnů nebudete muset vůbec starat. A to je asi ta nejpříjemnější stránka profesionálně upravených nehtů.