České Budějovice jako tip na výlet či delší pobyt v rámci dovolené a prodlouženého víkendu? Proč ne, rozhodně se tu nebudete nudit, naopak se může stát, že si uvědomíte, kolik zajímavostí se tu dá objevit, prozkoumat, vyfotografovat a natočit na video.

výhled na Kleť

Proč se ubytovat v penzionu v Českých Budějovicích

Záporné ionty nám dělají dobře – je to vědecky prokázaný fakt. České Budějovice se nachází na soutoku řek Vltavy a Malše a právě v blízkosti vodních toků je velmi mnoho záporných iontů. Můžete si je tu užít přímo v centru města, nebo na projížďce na kole či in-line bruslích po asfaltové cyklostezce, která vede na Hlubokou nad Vltavou a pokračuje až ke Karlovu Hrádku u Purkarce.

noční záběr na radnici v Českých Budějovicích

Máte rádi vyhlídky? Tou první je bezesporu Černá věž na náměstí Přemysla Otakara II. Druhou může být vrchol Kleti – fantastický výhled na CHKO Blanský les. Na třetí se vypravte k Dlouhému vrchu u Rudolfova – zajímavé panorama na celou jihočeskou metropoli. Čtvrtou vyhlídkou se může stát Třísov u Holubova, nad obcí u místního koupaliště vás výhled do krajiny jistě nezklame.

Ideální výchozí bod pro cyklistiku – když si chcete užít krásný výlet na kolech, zpravidla tam musíte kola dopravit autem nebo vlakem a prodrat se místy, která nejsou zrovna atraktivní, např. průmyslovými komplexy, rozsáhlými zemědělskými plochami, městskou zástavbou atp. V Českých Budějovicích to ale neplatí, tam můžete nasednout na kolo a vyjet přímo z okraje města několika směry a nebudete se nudit. Např. od Homole k Boršovu, Křemži, Zlaté Koruně a Českému Krumlovu. Anebo z Roudné k Plavu, do Straňan a k Římovu k vodní nádrži. Další možností je Hlincová Hora, Zvíkov, Domanín a Třeboň.

Vodáci na Vltavě – Vltava je jednou z nejpopulárnějších řek pro vodáky, prokazuje to i obrovská návštěvnost a řada půjčoven vodáckého vybavení. Většina jezů je snadno sjízdných a obtížnost WW I je v kombinaci s širokým a přehledným říčním korytem ideální pro nevšední zážitky. Penzion České Budějovice se může stát vaším koncovým bodem plavby, kde si odpočinete a změníte program dalších volných dnů. Třeba v restauraci Pavlač, v infračervené sauně Sauna clubu, v cukrárně Fér Café, v parku Stromovka, v parku Bosonoha u Dlouhého mostu atd.