Zhubnout do plavek může být úkol na dva týdny nebo také na dva roky. Hodně záleží na tom, kolik přesně potřebujete zhubnout. Důležité je nic neuspěchat.

Správný postup pro hubnutí

Léto je v plném proudu a kdo ještě nestihl zhubnout do svých loňských plavek, koupací sezónu už asi letos nestihne. Jenže lidé by neměli hubnout primárně kvůli tomu, aby jim to slušelo v koupacím úboru, ale kvůli svému zdraví. Mít příliš mnoho kilogramů nadváhu není vůbec zdravé, právě naopak. Problémem však nejsou samotné kilogramy, ale závaží, kterými jsou tvořeny. To se u tlustých lidí skládá hlavně z tuku, a to není dobře. Příliš mnoho tuku v organismu značí problémy, které se mohou vléct i léta. Mnohem lepší je tedy neztloustnout, ale když se to už podaří, je dobré si to přiznat a co nejdřív s tím začít něco dělat.

Odraz v zrcadle

Základem je vědět, kolik je potřeba zhubnout do normálního stavu. Je to dost různé, jelikož jsou lidé, kteří mají docela vyvinou muskulaturu a zároveň trpí i obezitou. Tam je to složité. Ale právě v tomto může pomoci BMI https://www.bmikalkulacka.cz/ index, který je mnohem přesnější než pouhopouhé vážení se.

Příliš velké BMI je jasný důkaz toho, že je nejlepší čas dát se do hubnutí. Není potřeba se ani ptát jak na to, to je docela jasné – přeci změnou jídelníčku. U obézních jedinců je většinou potřeba radikální změna, jinak to nejde. Kdo je zvyklý na smažené sýry, klobásky, hranolky z fritézy či čokoládové tyčinky, ten si musí zvyknout na jinou stravu. Ta by měla být složena převážně ze zeleniny, ovoce a mas s minimem tuku. Vepřové sice není vyloženě zakázáno, ale nemělo by se to s ním přehánět. Jednou za uherský rok, prosím, ovšem ne každou neděli.

Paprika

Dalším krokem k lepší postavě je sportování. Do toho se nikomu moc nechce a lidem, kteří nejsou zvyklí se moc pohybovat, to ze začátku moc nevoní. Jakmile si ale najdou své pohybové aktivity, které je budou bavit, brzy se na sportování budou dokonce těšit. To je prokázané. Pohyb je totiž návykový. Máme to zakódované v naší DNA. Čím častěji a déle se sportuje, tím rychleji a lépe se hubne. Zde funguje přímá úměra takřka dokonale.