Moderní vybavení domácnosti by mělo zahrnovat konferenční stolek, který je určený k všestrannému použití a dokáže v pravý okamžik posloužit našim potřebám. Jeho úsporná, ale praktická velikost z něj dělá kus nábytku, který nepřekáží, je snadno stěhovatelný a poslouží stejně dobře k podávání občerstvení, odložení časopisu nebo k umístění pokojových dekorací. Konferenční stolek je také ideální pro odložení dálková ovládání, večerní čaj, vonné svíčky.

Jak ale zvolit takový, který bude doplňovat styl prostoru, nabídne pohodlí a bude mít nadčasový design?

konferenční stolek

Měření konferenčního stolku

Před provedením nákupu, je vhodné vzít v potaz pár věcí. Ideální vzdálenost mezi pohovkou a konferenčním stolkem je asi 45 centimetrů. Tato vzdálenost vychází z možnosti, že se mezi stolkem a pohovkou dá bez velkých obtíží projít, i když na pohovce někdo sedí. Stručně řečeno, dokonalý konferenční stolek je dostatečně blízko, aby vám poskytl možnost dosáhnout na dálkové ovládání, a zároveň dostatečně daleko, aby vám umožnil pohodlně pod ním natáhnout nohy, aniž byste do něj narazili.

Vždy pamatujte, že konferenční stolek by měl být nábytkem, který nebrání průchodu lidí ani příliš nekomplikuje úklidové práce. Dobrým nápadem je ponechat asi metr mezi konferenčním stolkem a skříňkou s televizí, aby se usnadnil pohyb v místnosti.

konferenční stolek1

Jak vysoký je konferenční stolek

Konferenční stolek by měl být obvykle o několik centimetrů nižší než povrch pohovky nebo židle, nepřesahující 40-45 centimetrů.

Konferenční stolek v moderním stylu nebo designu

Styl stolku by měl vždy odrážet styl nábytku, který ho obklopuje. To vede k harmonii a přirozené jednoduchosti v interiéru. Jednobarevné pohovky masivních tvarů by měly být spárovány se skleněnými konferenčními stolky, zatímco štíhlejší modely pohovek lze spárovat s luxusními konferenčními stolky z masivního dřeva nebo kovu. Jako vždy si dejte pozor na nízké hrany, zvláště pokud máte doma děti.

Perfektní konferenční stolek se řídí zlatým pravidlem: je vždy po ruce, je velmi pohodlný, je nezbytný pro využití prostoru, ale měl by se snažit nezatěžovat ho svou přítomností. Jinými slovy, je důležité, aby konferenční stolek nebyl první věcí, které si všimnete při vstupu do místnosti.

Konferenční stolek: pohodlí stejné jako jeho styl

Vždy si pamatujeme, že dobrý konferenční stolek musí být snadno čistitelný a odolný proti nárazu. Měl by být odolný proti poškrábání.