Proč se hned vzdávat dovolené, i když zrovna nemáte vhodného parťáka, se kterým byste mohli cestu za dobrodružstvím podniknout? I sólo dovolená má své kouzlo, tak proč trávit dovolenou v uzavřeném bytě? Doba, kdy bylo cestování single nepřípustné, je dávno pryč. Nenechte se zbytečně omezovat a vyrazte na vlastní pěst objevovat neznámé krajiny, země a pozoruhodnou přírodu. Jak si tedy dovolenou užít co nejvíce, na jaké místa se podívat a jaké aktivity vyzkoušet?

žena na lodi

Single cestování nabízí celou řadu výhod. Troufnete si?

  • Cestování bez zbytečných kompromisů

Pokud cestujete na vlastní pěst, nejste ničím limitováni a dovolenou si můžete užít na maximum. Už celé roky sníte o návštěvě konkrétního místa, ale stále jakoby vám osud házel klacky pod nohy? Největší výhodou single dovolené je právě cestování bez kompromisů. Je čistě na vás, jakou destinaci zvolíte, co chcete podniknout nebo jaký dopravní prostředek zvolíte. Můžete se pustit do čehokoliv.

  • Poznávání nových lidí jako výzva

Cestujete sami? O to víc můžete poznávat okolní lidi, zajímat se o jejich životy, kulturu nebo se něčemu novému přiučit. V případě cestování v páru nejsou lidé tolik otevření seznamování, ovšem to se změní v případě, kdy cestujete jako jednotlivci. Samostatně cestující osoba tak může působit na okolí nezvyklým dojmem a kolemjdoucí se s ní sami od sebe dávají do řeči. Single dovolenou si tak užijete opravdu naplno, stačí jenom chtít, nebát se nového a nepoznaného. Ať už jste čerstvě po rozchodu nebo vyznáváte single životní styl, věřte, že na podobnou dovolenou jen tak nezapomenete.

poznávání přátel

Rozhodně se ale za dobrodružstvím nemusíte vydávat tisíce kilometrů daleko. Pokud máte pořád jisté obavy, můžete začít cestovat třeba jenom v tuzemsku. Co třeba Lednicko-valtický areál? Ubytování lednice vám nabídne celou řadu překrásných hotelů a penzionů, ze kterých se bude až tajit dech.