Na našich silnicích nepotkáme pouze automobily. Poměrně běžné jsou také nejrůznější motorky. A najdou se lidé, kteří jim dávají přednost před osobním autem. Je totiž potřeba přiznat, že i ony mají své výhody. A ty pro někoho mohou být dostatečným důvodem.

 

Tou hlavní je samozřejmě mnohem menší velikost. Ta motorářům umožňuje vyhnout se většině dopravních kolon jednoduše tím, že auta zkrátka objedou. Díky tomu prakticky nikdy nezůstanou trčet v dopravní zácpě.

 

motorky jsou stále oblíbené

 

Bonusem je samozřejmě i to, že snadněji najdou místo na zaparkování. To se vyplatí zvláště v Praze, kde je mnohdy obtížné najít parkovací místo a dopravní zácpy jsou zde takřka na denním pořádku. Koneckonců to je také například důvod poměrně velké obliby skútrů v Římě.

 

Velikost však není ani zdaleka jedinou výhodou. Dalším pro mnohé lidi důležitější, je rychlost. Motorka totiž obvykle dokáže vyvinout větší rychlost než běžný osobní automobil, a díky své velikosti si ani nemusí dělat takové starosti s provozem. Samozřejmě i řidiči motocyklů musí dodržovat dopravní předpisy, včetně maximální povolené rychlosti, avšak nemálo z nich na ně jednoduše kašle.

 

auta jsou považována za bezpečnější

 

S tím je spojen i pocit rychlosti. Zatímco v klasickém autě jste v uzavřeném prostoru, pokud jedete na motorce, pak skutečně cítíte vítr ve tváři. A to je něco, čemu se jen máloco vyrovná.

 

Samozřejmě je potřeba říci, že je zde i odvrácená strana mince. A ta je právě tím, co mnoho lidí od motorek odrazuje. Zda právem či neprávem, to už musí posoudit každý sám.

 

Asi největším argumentem je zde nebezpečnost. Je totiž pravdou, že na motorce se vybouráme mnohem snadněji. Je totiž těžší na ní udržet balanc, a snadno se můžeme převrátit, zvláště ve vysoké rychlosti.

 

S tím souvisí i další faktor, a tím jsou následky nehody. Zatímco auto má bezpečnostní pásy, airbagy a další prvky, které mají v případě nehody minimalizovat naše zranění, motorka nemá prakticky žádné. Pokud se nám tedy stane nehoda, odneseme to obvykle mnohem hůř. A to rozhodně není něco, co by kdokoliv z nás chtěl.