Naučte se značky a předpisy sami – součástí výuky v autoškole je samozřejmě teorie i praxe, tedy zjednodušeně řečeno znalost dopravních předpisů a zároveň schopnost řídit automobil v ostrém provozu. Práce za volantem je v současné době mnohem obtížnější, než tomu bylo před třiceti nebo čtyřiceti lety, tehdy byl mnohem menší provoz a to snižovalo náročnost orientace v prostoru v součinnosti s ovládáním vozidla. Dnes jste zkrátka vystaveni většímu tlaku, musíte perfektně zvládnout řidičské dovednosti a zároveň sledovat hustý provoz kolem vás, registrovat dopravní značení, semafory, tramvaje, přecházející chodce atd.

dopravní značka

Pamatujte na to a usnadněte si průběh autoškoly v Praze tím, že se seznámíte s pravidly silničního provozu ještě před tím, než vstoupíte do učebny a budete v kontaktu se svým instruktorem. Nespoléhejte příliš na taháky a různé jiné podvody, na mnohé z nich se přijde a hlavně je moudřejší základní pravidla znát, hodí se vám to i v budoucnu.

provoz na dálnici

Znalost dopravních značek a většiny předpisů jistě v autoškole oceníte a budete i více klidnější v průběhu praktických jízd. Bude to něco podobného, jako u vojáků Základní služby za socialismu – ti, co již znali vojenské hodnosti, se lépe orientovali v oslovování svých nadřízených a nebyli tolik vystresovaní a šikanovaní.

Věnujte pozornost zdravější stravě – možná se vám to zdá jako hloupost, ale čím zdravěji se stravujete, tím lépe funguje váš mozek a nervová soustava, jste psychicky více v pohodě, lépe se soustředíte na výuku i praktickou část – samotnou jízdu.

Zapomeňte na fastfood, kolové nápoje, těžká tučná jídla a syntetické polotovary, které se špatně a dlouho tráví. Dejte přednost bezmasým lehčím pokrmům, syrové zelenině a čerstvému ovoci, fazolím, oříškům, naklíčeným semínkám. Jezte celozrnné pečivo a odložte bílé rohlíky. Vypomáhat si můžete i adaptogenními rostlinami, např. ženšenem.