Partnerský vztah je založen na několika důležitých faktorech. Patří mezi ně samozřejmě porozumění, společné záliby a cíle, podpora, společný růst, dobrá komunikace, ale také vzájemné dotyky a sex. Vztah bez sexu si snad nikdo z nás neumí představit. Zároveň se to stále zdá jako tabu téma, které nikdo příliš nerozebírá. Samozřejmě intimní vztah s partnerem asi nikdo moc nechce veřejně řešit, ale to, jak hodně důležitá část partnerského života to je, se příliš nikde neřeší.  

muž a žena

Právě přitažlivost mezi partnery či také chemie je velmi zásadní. Je hezké mít vedle sebe partnera, který si s vámi rozumí, podporuje vás, zasměje se s vámi, ale když tam chybí sexuální přitažlivost, je to špatně. Intimitou a pohlavním aktem dáváte tak partnerovi stoprocentní otevřenost a oddanost, kterou nedáváte jinému blízkému člověku. Je to právě partnerova úloha, aby s vámi sdílel i veškeré intimnosti a ten, s nímž máte možnost ukojit i tuto přirozenou potřebu, kterou je sex. Sex je tím největším vyvršením vašeho vztahu, obvykle následuje po velké touze mezi partnery spojené se vzrušením. Proto je velmi důležité mít vedle sebe partnera, který vás fyzicky přitahuje a vzrušuje vás. 

muž a žena

Po několika letech ve vztahu se stává, že na intimnosti už není taková chuť jako na počátcích vztahu a sex je třeba jednou stranou odmítán. Jedním z důvodů je, že se jeden z partnerů může o sebe začít méně pečovat než v počátcích, kdy se snažil být pro druhého atraktivní. Nebo jednoduše nastane rutina, kdy i sex vám připadá příliš fádní a vždy se odvíjí stejně, možná už to máte i jako nastavenou činnost na daný den a čas. Toto vše jsou chyby, které by měly ze vztahu vymizet. Sex dva lidi velice sbližuje a utužuje i celý vztah. Proto je třeba se snažit být pro partnera atraktivní, třeba i tím, že si obleče něco dráždivého. Sex hlavně nemusí být stále ta stejná rutina, můžete zavést něco nového, partnera překvapit svou iniciativou a chutí mu splnit jeho sexuální touhy. Určitě je dobré si o svých přáních promluvit, abyste pak věděli, co má váš partner rád, a to mu s radostí dopřávat. Nesmí se to pro vás stát povinností nebo otravnou činností. Pokud na to máte vyhraněnou dobu, může se stát, že ta chuť prostě na povel nepřijde, proto to spíše uchopte spontánněji a s partnerem se tomu oddejte ve chvíli, kdy se začnete škádlit nebo se bavit o nějakém vzrušujícím tématu, aby ta chuť přišla samovolně a nenuceně.