Přemýšlíte nad schodištěm? V tom případě k němu jistě budete potřebovat také zábradlí, bez toho by nešlo dům nebo byt zkolaudovat. Schodiště i zábradlí by k sobě mělo samozřejmě v prvé řadě ladit, takže pokud si vyberete například dřevěné nášlapy, jistě k tomu bude hezké a na oko příjemné, když k tomu přidáte také zábradlí ve formě dřeva.

Dřevo je stále neodmyslitelnou součástí našich domovů a to nejenom v případě rodinných domů, ale také mnohých bytů. Má krásný a naprosto jedinečný design. Působí hřejivě a vytváří útulnou a příjemnou atmosféru v našich domovech. Navíc se dá vyrobit v mnohých odstínech, což je rozhodně nespornou výhodou, takže byt můžete ladit podle svého vkusu nebo podle svých požadavků do světlejších či tmavších odstínů. Dekor dřeva také ladně skloubíte i s mnohými dalšími barvami a materiály.

schody člověk

Moderní, estetické, vzhledné a především bezpečné pro nás, případně pro děti, přesně tomu odpovídají dřevěné výplně zábradlí. Proto je tak nesmírně důležité, abychom využili jejich praktických funkcí, ale třeba také vzhledu a designu. Vytvoří přepychový skvost na schodišti. Vy si budete užívat jejich praktického použití a zároveň se můžete těšit z moderního a inovativního vzhledu.

dřevěné schodiště

Nejčastěji se jedná o takzvané šprucle. Ovšem i ty mohou mít originální vzhled. Zvolit si můžete kompletní konstrukci neboli celou sestavu či se rozhodnout jenom pro nějaký doplněk. Výplň je důležitou součástí každého zábradlí, protože se uprostřed nemůže nechat volný prostor z hlediska bezpečnosti. Proto je tato část takovou třešničkou na dortu a můžete si s ní vyhrát. Vybírat se dá z nepřeberného množství různých druhů zpracování. Každý profesionální řemeslník se vždy bude snažit o to, aby navíc vše k sobě pasovalo a lahodilo oku.

Ze dřeva se nejčastěji používá na výrobu buk nebo dub. Je však možné využít a použít i další druhy a typy. Nemusíme se omezovat pouze na tyto dva základní druhy.