Co pro vás znamenají vztahy a jsou pro vás dobré vztahy důležité? Já si myslím, že dobré vztahy jsou všude vždycky hodně důležité, protože bez dobrých vztahů je to vždycky o mnoho těžší. Já si pamatuji příklady, když jsem byla na základní škole. Bylo to v deváté třídě a já jsem se tam nesedla s jednou kamarádkou. Bohužel, ale ta kamarádka měla více kamarádek, ne že já, takže bylo úplně jasné, že ta moje kamarádka, bývalá, hned všechny proti mně poštve. Takže jsem byla skoro sama. Myslím si, že i takové sociální vztahy na základní škole je opravdu nevhodné dodržovat. Vždy hledejte něco pozitivního, abyste měli dobré sociální vztahy.

Dobré vztahy jsou důležité.

Myslím si, že čím lepší vztahy máte s kýmkoliv, tak tím je to lepší. Není totiž nic horšího, než když s každým máte špatné vztahy. A nejhorší to je třeba v rodině anebo když máte špatné vztahy se sousedy. Je to opravdu hrůza, pokud si nerozumíte se sousedy. Říká se, že rodiče a sousedy si nevybereš.

I sociální vztahy jsou důležité.

A já musím říct, že to úplně pravda. Pamatuji si, že když jsem ještě tehdy bydlela v jiném bytě, tak jsem si tam nesedla se sousedem. On byl totiž velmi hlučný a dělal velký bordel třeba do jedné nebudu dvou do rána. A mě to hodně obtěžovalo. A v té době jsem měla malé dítě, které kvůli tomu rámusu nemohlo vůbec spát. A já, když jsem byla v práci, tak si taky ostatní sousedi stěžovali, že soused dělá velký hluk. Takže jsem si nestěžovala sama, nicméně to ale k ničemu platné nebylo. Musela jsem se odstěhovat já, protože už jsem to psychicky nezvládala. Takže musím říct, važte si dobrých vztahů. Važte si dobrých vztahů nejenom doma, ale taky na pracovišti. Jinak na pracovišti jsou velmi důležité, když má je dobré vztahy. Myslím, že špatné vztahy v práci mohou působit opravdu velké problémy a vy se nebudete v práci cítit dobře. Myslím si, že prima vztahy pomáhají všem.