Nikde žádné kamery – také si připadáte v místech, kde jsou bezpečnostní kamery, tak nějak nesví? Někdo vás z povzdálí sleduje a nemusíte mít ani žádné nekalé úmysly a přesto budete středem zájmu a můžete si tu připadat jako na divadelním jevišti. Kdokoli si váš pohyb může natočit a mít vás ve svých záznamech na očích. Něco podobného ovšem můžete prožít na vlastním pozemku, pokud jej otevřete naplno světu nízkým pletivovým plůtkem.

cihlová zeď

Mějte své vlastní soukromí pod kontrolou a otevírejte pozemek jen tam, kde to uznáte za vhodné, např. mezi sousedy, s nimiž udržujete dobré vztahy. V dnešní době se vyplatí nebrat tuto věc na lehkou váhu a pozemek oplotit tak, abyste se uvnitř cítili bezpečně, nikým nepozorováni, zejména ve chvílích, kdy se tu procházíte jen v plavkách u bazénu nebo spoře oděni tu chytáte bronz.

šedá zeď

K zabezpečení soukromí mohou posloužit betonové ploty Zlín Montáž MPC. Je to stavebnicový systém bez nutnosti spojovat jednotlivé díly klasickými stavebními pojivy, výstavba je rychlá a nevyžaduje takové nároky na přípravu terénu a samotnou výstavbu, jak je tomu u cihlových či kamenných zdí. Práce spočívá v zabetonování betonových průběžných a koncových sloupků do země a zasunutí tenkých plochých desek mezi jejich krajní drážky.

Stavební materiál lze objednat ve specializovaných obchodech a práci provádět svépomocí, anebo lze domluvit montáž na klíč i se zárukou a s pojištěním. Uvažujete-li o této koncepci oplocení, mějte na paměti, že jednotlivé komponenty jsou velmi těžké, a že nebude snadné s nimi manipulovat. Budete k tomu potřebovat stavební techniku, např. vysokozdvižný vozík či mobilní jeřáb. V průběhu přípravných prací vás může zaskočit i samotný terén koncipovaný do svahu, kam je špatný přístup, anebo problémy s výkopem základových otvorů pro sloupky, kdy narazíte na kameny, skaliska a tvrdý jíl.