Za minulého režimu se ve městech hodně stavěly bytové domy. Některé měly 5 pater, jiné měly pater klidně i více jak 10. šlo o panelové domy, které byly stavěny pro co největší počet lidí. Vznikala sídliště, kde byly byty dostupné všem. Dříve lidé dostávali bezúročně půjčky pro zaměstnance či novomanžele a firmy dávaly zaměstnancům dokonce byty zdarma, když u nich zaměstnanec podepsal smlouvu na několik let. Nic z toho dneska nemáme a jsme tak odkázaní na to, jestli si na bydlení dokážeme vydělat často horentní sumy.

rodinný dům

To co dříve stálo 100 tisíc dnes stojí několik milionů. Je to smutný fakt a nám nezbývá než se s ním nějak porvat. Ještě před 10 lety mohl člověk sehnat byt za milion, ten už ale dnes stojí minimálně dvojnásobek. Růst cen nemovitostí ale zdaleka nekončí a tak se dá předpokládat, že bude jen hůř. Proto je mnoho lidí odkázaných na nájemní bydlení, jenže i dnes velká část lidí sní o tom, že si budou moct koupit vlastní dům.

nový dům

Když má někdo dostatek financí, není pro něj stavba domu problém ani dnes. Jenže naprostá většina lidí nemá šanci našetřit za pár let několik milionů a tak si berou hypotéky. V současné době lidé dávají přednost dřevostavbám, protože jejich výstavba je často levnější a hlavně rychlejší. V zástavbě s novými domy můžete často vidět rodinne domy do l, které vypadají velmi hezky v záplavě běžných půdorysů. Postavit si dům v dnešní době nemusí být tak těžké, jen je potřeba si dobře rozmyslet kde si vezmete hypotéku a jakou firmu si na případnou stavbu na klíč vyberete. Na trhu je jich hodně a ne každá firma je solidní a spolehlivá. U stavby domu je spolehlivost to nejdůležitější, protože v opačném případě se nemusíte dočkat ani domu ani vrácení peněz. Vždy sledujte zkušenosti klientů s danou firmou, díky tomu předejdete různým problémům a budete mít jistotu že bydlení dostanete.