Máte vztah a vše se zdá být růžové, krásné a ideální. Se svým vyvoleným nebo vyvolenou se cítíte jako v pohádce a aktivně si v mysli plánujete společnou budoucnost napříč celým životem. Bohužel však nikdo z nás neoplývá schopností telepatie a nemůžeme si být nikdy jistí, že naše drahá polovička se houpe na stejné vlně jako my. Možná má Váš partner nebo partnerka na věc rozdílný názor. Ve vztazích velmi často selhává komunikace. Lidé mají zlozvyk, že si často rádi nechávají své negativní emoce pro sebe. Jak, ale poznat, že něco není v pořádku? Následujících 7+1 signálů Vám může pomoci odhalit, že je někde skrytý problém.

nevědomost s otazníkem

 

  1. Odmítá sex

Jedním z alarmujících signálů rozpadajícího se vztahu bývá vyprchávající jiskra. Je samozřejmě v pořádku, že partner občas odmítá pohlavní akt, třeba se necítí dobře nebo ho něco trápí. Frekvence sexu bývá ve vztazích zela individuální a zatímco některé páry se mu oddávají denně, některým to úplně stačí i třeba jednou do týdne.  Pokud však sexuální abstinence ve vztahu již trvá značnou chvílí, je na místě zpozornět. Často pomůže si tento akt nějak okořenit a kreativní snaha se cení. Pamatujte však, že všeho moc škodí a případné experimenty by neměly být za hranicí toho, co by již partnerovi nemuselo být příjemné.

  1. Neodepisuje na zprávy

Vždy jste byli zvyklí si naposílat desítky zpráv denně a najednou má Vaše drahá polovička kolikrát i problém si Vaši zprávu vůbec přečíst? Může se jednat o nevinný problém jako je vyšší vytížení v práci, ale rovněž to může naznačovat upadající zájem. Osoba se zdravým zájmem by si měla najít aspoň malou chvíli na odpověď, pokud se nejedná o situace, kdy opravdu nemá možnost ťukat do telefonu. Je potřeba také myslet na to, že ne každý je zvyklý informovat svého miláčka úplně o všem, co právě v danou chvíli dělá. Zkuste dát dotyčnému prostor na odpověď a pokud je vše v pořádku, ozve se Vám zanedlouho sám.

  1. Odmítá trávit společně volný čas

Tady je na místě opravdu zpozornět. Rozhodně není ve vztahu v pořádku, zda se partner vyhýbá možnostem trávit společný čas v době, kdy k tomu má prostor. Stejně tak často dochází k tomu, že nespokojený partner nebo partnerka vyhledává větší poměr společnosti dalších osob, jako jsou přátelé nebo kolegové. Zde je potřeba rozlišit, zda se jedná o nově vzniklý problém nebo zda je to pro danou osobu standartní, protože někteří lidé jsou od přírody extroverti a mají přirozenou potřebu častějšího kontaktu s větším množstvím lidí.

  1. Vyhýbá se konverzaci na téma budoucnosti

Možná se jen jedná o jedince, který se necítí na svazující plánování přesně nalinkované budoucnosti, ale pokud jste dřív budoucnost plánovali a najednou se tomuto tématu vyhýbá, mohou být na jeho straně pochybnosti, co se společně strávené budoucnosti týče.

 

  1. Mizející komunikace

Vytrácející se komunikace je sama o sobě velký problém a nikdy nevěstí nic dobrého. Značná část partnerských vztahů se rozpadne kvůli nedostatečné komunikaci. Pokud člověk nemá dostatek prostoru sdělit partnerovi, po čem touží nebo co ho trápí a nedostává se mu zpětné vazby, může v sobě tyto pocity kumulovat. Vždy je lepší občas pročistit vzduch, protože trápení na duši může mít fatální následky. Pokud partner nechce komunikovat, všímejte si všech signálů, které vysílá a snažte se navázat řeč sami.

rozchod páru

  1. Je vůči Vám uzavřený

Uzavřenost chodí ruku v ruce s mizející komunikací. Jak bylo popsáno výše, pokud se začne partner uzavírat, snažte se navázat řeč mezi čtyřma očima a hlavně s chladnou hlavou!

  1. Vyhledává chyby a konflikty

Zde je na místě dát si pozor na přehnané komunikační dovednosti. Komunikace je ve vztazích klíčová, ale pokud se partner začal chytat každého slova, zřejmě již v sobě delší dobu dusí nějaký větší problém a neopatrná komunikace se může lehce vystupňovat v konflikt. Každý má chyby, což je v pořádku, ale je třeba upozornit na to, že nespokojený partner nebo partnerka začínají trpět vyšší citlivostí na každou jednotlivou nelibou vlastnost. Na místě je dostat se do jádra hlavního problému a pak už záleží, zda je partner schopen Vaše chybky akceptovat či nikoli. Náročným obdobím pro nové vztahy bývá období, kdy opadnou tzv. růžové brýle a partner Vás začne vidět střízlivěji. Tohle období nastává přibližně v době mezi půl rokem a dvěma lety a je zpravidla rozhodujícím mezníkem pro pokračování ve vztahu.

  1. Vyhýbá se projevům náklonnosti

Jedná-li se o nově vzniklý jev v průběhu vztahu, může se jednat o opadající zájem ze strany partnera. Je potřeba samozřejmě rozlišit, zda se Vás dotyčný začal stranit po určité době nebo zda je to pro něj charakteristické. Někteří lidé nejsou zastánci projevů náklonosti na veřejnosti nebo jsou dokonce v těchto věcech o něco chladnější i v soukromí. Pokud je člověk takový již od přírody, nic s tím nenaděláte. Stejně tak je přirozené, že projevy náklonosti se v průběhu let zmírní. Pokud se však dotyčný z čista jasna začal odtahovat, pokuste se zjistit, co se na jeho straně změnilo.